BLOG MiPBP w Żninie

Moje zdjęcie
Żnin, kujawsko-pomorskie, Poland
Najlepsza biblioteka w powiecie żnińskim

środa, 4 października 2017

Jedyny w Żninie ESCAPE ROOM będzie w biblioteceW Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie pełną parą trwają przygotowania do otwarcia jedynego w Żninie ESCAPE ROOMu przeznaczonego dla młodzieży i dorosłych. Znajdować się on będzie w pomieszczeniach piwnicznych biblioteki.


Pomysł, aby to właśnie w naszej bibliotece powstał ESCAPE ROOM zrodził się w głowie pani dyrektor Jadwigi Jelinek już niemal dwa lata temu, jednak do jego realizacji droga była długa. Udało się w ostatnim czasie m.in. pozyskać sponsora, który to marzenie pomógł zrealizować.
Od początku wiadomo było, że temat musi nawiązywać do książek i czytelnictwa, a więc bezpośrednio wiązać się z biblioteką. Dlatego wybór przygotowania scenariusza zlecono profesjonalnej firmie posiadającej pokoje zagadek w wielu miastach Polski. Tematem przewodnim pokoju zagadek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie będzie Sherlock Holmes i jego perypetie. Podczas gry, gracze będą mieli do wykonania wiele zadań, które poprowadzą do rozwiązania śledztwa, co wiązać się będzie z możliwością opuszczenia pokoju zagadek.
Obecnie trwają w bibliotece przygotowania wnętrza ESCAPE ROOM (zakupiono odpowiednie wyposażenie i niezbędne akcesoria).
W związku z tym, że inauguracja przedsięwzięcia planowana jest na drugą połowę października, można już montować ekipy chętnych (5-osobowe) chcących zmierzyć się z intuicją Sherlocka Holmesa. Zapisy w bibliotece (osobiście lub telefonicznie) od 15 października 2017 r.
ESCAPE ROOM to pokoje gry, w których zamykani są uczestnicy na określony czas (w przypadku naszej biblioteki będzie to 45 minut). W tym czasie gracze będą musieli rozwiązać wiele zagadek, pokonać wiele trudności i wykonać zadań, aby znaleźć ukryty wcześniej klucz i  móc opuścić pokój. Liczyć się będzie kreatywność, spostrzegawczość, wzajemna współpraca i komunikacja w zespole. A zegar tykać będzie bardzo, bardzo szybko…..

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz