BLOG MiPBP w Żninie

Moje zdjęcie
Żnin, kujawsko-pomorskie, Poland
Najlepsza biblioteka w powiecie żnińskim

piątek, 21 kwietnia 2017

Co nowego w bibliotece...

Na pewno nowe książki. Jeszcze cieplutkie na półeczkach. Zapraszamy po nie do naszej książnicy. Jest z czego wybierać. Szczególnie, że zapowiada się długi weekend, a książka to przecież najlepszy towarzysz.


Drodzy Czytelnicy, a przede wszystkim Czytelniczki!!!
W naszej Bibliotece pojawił się nowy dział noszący tajemniczą nazwę NEW ADOULT. O co chodzi? Czemu po angielsku? Po co nowy dział? Już wyjaśniamy.
"New Adult - to literatura dla Nowych Dorosłych, wiek 18-25 lat.
Skupia się na kwestiach takich jak:
- walka z demonami przeszłości
- odnajdywanie sensu życia za pomocą podróży, czyli po prostu motyw drogi
- rozwój seksualności i budowanie dojrzałego związku
- wybór drogi życiowej, zawodu, studiów
- poznawanie smaku wolności i twarde zderzenie z rzeczywistością
To nurt, który luźno i otwarcie opisuje erotyczne doświadczenia młodych ludzi, jest naszpikowany emocjami i dotyka niejednokrotnie trudnych tematów (przemoc w rodzinie, gwałt, kazirodztwo, pedofilia, aborcja itp.)" cyt. za http://www.lustrorzeczywistosci.pl/…/young-adult-new-adult-…
Ponieważ na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej tego typu literatury m.in takich popularnych autorów jak: Colleen Hoover, Agnieszka Lingas-Łoniewska czy Abbi Glines postanowiliśmy "wyłuskać" te książki spośród innych, aby ułatwić Wam (i nam :) ich wyszukanie.


Tu znajdziecie więcej informacji na ten tema:
http://room6277.blogspot.com/2014/02/o-co-chodzi-z-new-adult.html

 No i nie zapominajcie Państwo, że w najbliższą niedzielę 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki. To doroczne święto, które jest organizowane przez UNESCO w celu propagowania czytelnictwa.
W celu ochrony praw autorskich i własności intelektualnej podejmowane są różne inicjatywy. Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego też z okazji Jej święta w wielu krajach znajomi wręczają sobie właśnie książki. Warto czytać książki - to prawda stara jak świat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz