którą dokładnie Krysia Lachowicz dokumentuje. Marek Koziński mieszka w Żninie. W latach 1967-1972 uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie w latach 1972-1976 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu mikołaja Kopernika w Toruniu. W Żninie mieszka od 1977 r. Jego pasją jest malowanie obrazów. Nazywa to "zabawą kolorami". Jednak swoje prace wystawia sporadycznie, choć dla naszej biblioteki robi wyjątki. Tym razem w Galerii Małej zawisło dwanaście jego obrazów namalowanych w 2016 r. Przedstawiają one widoki Żnina i portrety kobiet. Warto do nas zajrzeć i je zobaczyć.
4 stycznia 2017 r. odbyły się też w naszej bibliotece pierwsze spotkania małych studentów chcących nauczyć się języka angielskiego. Prowadzi je jedyny w naszej bibliotece bibliotekarz - Aleksander Paradowski. Jest świetny w tym co robi, a dzieciaki go lubią. I chyba o to właśnie chodzi - by dobrze się w bibliotece czuły i chciały do nas wracać.
Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: młodszej (6 osób) i starszej (7 osób). Na pierwszej lekcji dzieci zapoznały się z podstawowymi słówkami w języku angielskim, obejrzały filmik, dzięki któremu poznały angielski alfabet, a także mogły pograć w gry edukacyjne w języku angielskim. Zajęcia dla zakwalifikowanych do programu dzieci odbywają się w każdą środę od 16.00 do 17.00 - grupa młodsza i od 17.00 do 18.00 - grupa starsza.
Dzień później, tj. 5 stycznia pan Olek poprowadził w oddziale dla dzieci lekcję biblioteczną poświęconą książkom dla najmłodszych.
7 stycznia 2017 r. pani Halina Jarzembowska poprowadziła kolejne, świetne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Panie tym razem rozmawiały o książce "Pokój" Emmy Donoghue.
Wystartowaliśmy z komiksowymi spotkaniami. I znów jest to zasługa naszego jedynego w bibliotece mężczyzny - Olka. A że komiksy to jego pasja, to połączył przyjemne z pożytecznym i tym sposobem 20 stycznia odbyło się pierwsze, organizacyjne "Spotkanie z komiksem".
Udane oczywiście, bo spotkania odbywają się nadal, a nawet zainteresowała się nimi nasza koleżanka bibliotekarka z Solca Kujawskiego. Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla innych bibliotek.

Dotarła do nas też smutna wiadomość o śmierci wielkiego przyjaciela naszej biblioteki - profesora Tadeusza Malaka.
27 stycznia 2017 r. w ramach Spotkań z Bajarką odbyły się "Bajkowe przebieranki czyli ożywiamy bajkę pt. "Jaś i Małgosia". Prowadząca zajęcia Beata Brzykca z oddziału dla dzieci wprowadziła bajkową postać Baby Jagi w formie lalki, a dzieci miały za zadanie odgadnąć tytuł baśni, która następnie została dzieciom przeczytana. Po jej wysłuchaniu rozmawiano na temat przeczytanej baśni oraz o odczuciach i przeżyciach towarzyszących maluchom w lesie (strach, lęk), a także próbowano określić cechy Baby Jagi i tę najważniejszą - zło, które czai się wszędzie.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz